UV Dayanımlı Şeffaf Poliüretan | Silikon Kalıplama ve Hızlı Prototip Reçineleri
blog img

Prototip ve az sayılı serilerin üretim yapabilme özelliği ile UV dayanımlı şeffaf vakum döküm poliüretan reçinesi. Silikon kalıplı vakumlu döküm makineleri ve el ile döküm yapma imkanı sunar. Özellikleri fonksiyonel parçaların gerçekleştirilmesini sağlar.

Otomotiv, Havacılık, Uzay Sanayi, Savunma Sanayi, Beyaz Eşya ve Küçük Ev Aletleri, Medikal ve Teknoloji Cihazları, Endüstriyel Tasarım sektörlerinde, UV dayınımlı şeffaf ve mekanik özellikler gerektiren teknik parçaların az sayılı üretimi ve prototip çalışmaları için kullanılır. Tüm hava, kara ve deniz araçları, savunma sanayi iç ve dış ışık kılavuzları, farlar ve beyaz eşya, küçük ev aletleri, medikal ve teknoloji cihazları ve endüstriyel tasarım ürünlerinde aydınlatma kapakları, LED kapsülleme, her türlü şeffaf ürün, cam yapımı ve şişe, her türlü reklam, film ve sinema uygulamaları, iç mimari ürünleri ve çeşitli tasarım nesneleri için kullanılmaktadır.

Özellikle yüksek refaktif indeksi ile yüksek optik performansa sahip PC veya PMMA’ye benze mekanik özelliklere sahip fonsiyonel parçaların üretilmesinde kullanılır. Farklı sektörlerde iyi ışık geçirgenlik özellikleri, yüksek şeffaflık değerleri ve UV dayanımı gerektirin tüm parçalarda kullanılabilir.

Detaylı bilgi için, Silikon Kalıplama sayfasında şeffaf reçineler bölümünü inceleyebilirsiniz.